Turistika


Skalnaté pleso priamo pod strmými stenami Lomnického štítu je jedno z najľahšie dostupných tatranských plies. Vedie tu kabínková lanovka z Tatranskej Lomnice, z ktorej sú nádherné výhľady na popradskú kotlinu. Pri plese sa nachádza hvezdáreň, detský náučný park Kamzíkovo a reštaurácia. 

Lomnický štít (2632 m) je jeden z najznámejších a najpopulárnejších štítov Vysokých Tatier, na ktorý vás dopraví visutá lanovka. Zo štítovej trojhrannej pyramídy, ktorá vysoko prevyšuje okolie, vysiela tri hrebene. Na štíte je štýlová kaviareň Dedo a vyhliadková plošina nad západnou stenou Lomničáku.

Vysokohorské chaty, na prechádzke v Tatrách by ste nemali vynechať návštevu vysokohorskej chaty. Vo Vysokých Tatrách je ich niekoľko, najľahšie dostupné z nich sú Bilíkova a Rainerova chata, kam sa dostanete z Hrebienka – cieľovej stanice pozemnej lanovky štartujúcej v Starom Smokovci. Najvyššie položenou chatou je Chata pod Rysmi (2250 m. n. m.). Výstup na ňu môžete začať na Popradskom Plese.
Skalnaté plesoLanovka na LomničákChata pod RysmiNáš TIP

Modro značeným chodníkom z Tatranskej Lomnice ku studenovodským vodopádom a Rainerovej chate (1:45) potom po Tatranskej magistrále cez Zámkovského chatu na Skalnatú chatu a Skalnaté pleso (1:40). Zo Skalnatého plesa sa späť do Tatranskej Lomnice dostanete buď lanovkou alebo pešo po zelenej značke (1:00).

Vodopády

K najkrajším a najmohutnejším vodopádom Slovenska patria vodopády Vysokých Tatier, ktorých vznik súvisí najmä s činnosťou ľadovcov. Časté sú na miestach, kde vedľajšie bočné ľadovcové doliny ústia do hlavných cez vysoké skalné stupne, cez ktoré toky prepadajú.

Náš TIP

Návštevu Štrbského plesa môžete obohatiť prechádzkou k jednému z najznámejšími tatranských vodopádov – Vodopádu Skok. Od štrbského plesa popri hoteli Fis po žltej značke vstúpite do Mlynickej doliny. Popri mlynickom potoku prídete po jednej hodine k vodopádu. Chodník popri ňom je zaistený reťazami a je možné vystúpiť aj nad vodopád odkiaľ sa vám naskytne nádherný výhľad na Štrbské pleso. 

Bicykle

V oblasti Vysokých Tatier nájdete hustú sieť značených cyklistických chodníkov a ciest rôznej náročnosti pre cestné aj horské bicykle. Ľahšie trasy vedú cez podtatranské obce alebo po ceste slobody. Náročnejšie trasy vedú až do tatranských dolín.

NÁŠ TIP

Pre zanietených cyklistov s výbornou kondíciou odporúčame vyskúšať trasu z Tatranskej Lomnice až Sliezsky dom. Záverečné stúpanie z Tatranskej polianky má dĺžku 7km a prevýšenie viac ako 650m. Túto náročnú cyklistickú túru ukončíte pod Gerlachovským štítom vo výške 1670m.n.m.
CyklistikaVodopádCyklistika 2

Aquaparky


V blízkom okolí sa nachádza 5 termálnych aquaparkov, ktoré ponúkajú celodenné a večerné využitie. Sú to Aquacity Poprad (17km), Tatralandia v Liptovskom Mikuláši (70km), Bešeňová (82km), Vyšné Ružbachy (35km) a Vrbov (16km).

AquaparkTatralandia

Golf


Najväčší golfový rezort na Slovensku - Black Stork vzdialený od penziónu iba 6km ponúka 27-jamkové ihrisko, kryté odpalisko, chipping arénu, putting green, golfovú akadémiu a golfový simulátor; samozrejmosťou je požičovňa golfovej výstroje, golfová škola a individuálne tréningové hodiny. 

Golf v Tatrách