Lyžovanie


Tatranská Lomnica (900m.n.m – 2189m.n.m.)

Najväčšie vysokotatranské lyžiarske stredisko s modernými lanovkami a najdlhšou 5,5 km zjazdovkou na Slovensku. Tatranská Lomnica ponúka výborné možnosti pre začiatočníkov aj zdatných lyžiarov. Spodná časť strediska obsluhovaná dvoma sedačkovými lanovkami je vhodná najmä pre začiatočníkov. Na skalnatom plese si zas prídu na svoje skúsení lyžiari. Lyžiarske trate tu obsluhuje nová 15-miestna kabínková lanovka. Avšak najznámejšou traťou je Lomnické sedlo – najvyššie položená zjazdovka v strednej Európe, kde sa lyžuje iba na prírodnom snehu, zväčša až do začiatku mája.

Štrbské Pleso (1400m.n.m. – 1840m.n.m.)

Lyžiarske stredisko s obyčajne najlepšími snehovými podmienkami. Nachádzajú sa tu 3 sedačkové lanovky, 2 vleky a 5 lyžiarskych tratí z ktorých je väčšina strednej obtiažnosti. Na štrbskom plese sa nachádza aj najväčší K2 snowpark vo Vysokých Tatrách.

Jakubková Lúka (1025m.n.m. – 1130m.n.m.)

Ideálne miesto pre začiatočníkov s modrou zjazdovkou pod Slavkovským štítom. Zjazdovku obsluhujú dva vleky. V stredisku nájdete široký výber lyžiarskych škôl a bufet.

Bachledova Dolina (820m.n.m. – 1160m.n.m.)

Rýchlo rozvíjajúce sa stredisko s vyše 11km lyžiarskych tratí, dvoma sedačkovými lanovkami a štyrmi vlekmi. Z Bachledovej doliny je prekrásny výhľad na hrebeň Belianskych Tatier a Spišskú Maguru. Unikátom strediska je možnosť lyžovať v troch dolinách s orientáciou na tri svetové strany.

Ždiar (965m.n.m – 1085m.n.m.)

V Ždiari sa nachádzajú dve lyžiarske strediská – Strednica a Ski Centrum Strachan. Menšie stredisko Strachan leží na južných lúkach Ždiaru. Nachádzajú sa tu 3 vleky a dve modré zjazdovky so zasnežovaním. Väčšie stredisko Strednica nájdete nad obcou Ždiar. Je tu nová sedačková lanovka a 5 lyžiarskych vlekov.

Štrbské plesoTatranská LomnicaSKI Bachledova

Ždiar

Sánkovanie


Hrebienok – Starý Smokovec

Skvelá atrakcia na 2,5 km dlhej sánkarskej dráhe s nočným osvetlením je výborný program najmä pre rodiny s deťmi. Na Hrebienok sa môžete vyviesť lanovkou, sánky je možné si zapožičať priamo na mieste.
SánkovanieGuľovačkaSánkovanie 2

Bežecké lyžovanie


Štrbské pleso

Najväčší bežecký areál vo Vysokých Tatrách s 27 km pravidelne udržiavanými traťami pre klasický aj korčuliarsky štýl. Šprintérsky okruh v dĺžke 1,7 km je technicky zasnežovaný už od začiatku decembra.

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica pri dobrých snehových podmienkach ponúka až 24,6 km bežeckých tratí, pre klasickú aj korčuliarsku techniku.

Veľká Lomnica

V golfovom areály Black Stork sa nachádza 12 km bežeckých tratí, ktoré sú pravidelne udržiavané.

Bežecké trateBežky

Ľadový chrám


Novou tradíciou v Tatrách sa stala výstava ľadových sôch na Hrebienku. Počas zimy je možné navštíviť ľadový chrám, okrem neho sa  každoročne uskutočňuje súťaž umelcov, vyrezávajúcich z kusov ľadu ľadové sochy rôznych tvarov a motívov.

Ľadový chrám

Pochody na snežniciach


Pre tých ktorí túžia po spoznaní úžasnej tatranskej prírody aj v zime môžu vyskúšať pochody na snežniciach. Snežnice je možné si zapožičať v Starom Smokovci, alebo využiť služby horských vodcov, ktorí sa postarajú o bezpečnosť, plánovanie túry a poskytnú vám mnohé zaujímavé informácie o živote, počasí, bezpečnosti, faune a flóre na horách.
Snežnice

Skialpinizmus


Tatranské doliny ponúkajú výborné podmienky pre lyžiarske túry a to najmä v období od konca Januára do začiatku apríla. Oficiálne je možné vykonávať lyžiarske túry na 15 vyznačených skialpinistických trasách. Veľkou výhodou je prevádzka väčšiny vysokohorských chát aj počas zimnej sezóny, čo umožňuje odpočinúť si a občerstviť sa.

Vyznačené skialpinistické trasy vo Vysokých Tatrách:

1.  Podbanské – Tichá dolina 9.  Hrebienok – Sliezsky dom
2.  Podbánske - Kôprová dolina 10. Hrebienok- Skalnaté pleso
3.  Štrbské pleso – Chata pod Soliskom 11. Skalnaté pleso – Lomnicé sedlo
4.  Štrbské pleso – Mlynická dolina 12. Biela voda – Zelené pleso
5.  Popradské pleso - Rysy 13. Zelené pleso - Kopské sedlo
6.  Tatranská Polianka – Sliezsky dom 14. Javorina – Kopské sedlo
7.  Hrebienok – Téryho chata 15. Tatranská Kotlina – Zelené pleso
8.  Hrebienok – Zbojnícka chata  

Skialpinizmus