Nová cyklocesta spojí Tatranskú Lomnicu s Tatranskou Kotlinou. Pre ľudí v Tatranskej Lomnici pôjde vskutku o ďalšiu atraktívnu možnosť trávenia voľného času.

Trasa sa totiž napojí už na existujúcu cyklocestu do Spišskej Belej a z časti už postavenú cyklotrasu do Ždiaru.

Návštevníkom Tatranskej Lomnice vrátane nášho hotela Simi sa tak priblíži množstvo atrakcií. Spomeňme len Beliansky rybník, Belianske Tatry, Beliansku jaskyňu, začínajúce kopce Spišskej Magury, opičiu dráhu v Tatranskej Kotline a podobne.

Kezmarské Zlaby
Cyklotrasa bude prechádzať aj cez jednu z najmenších a zároveň najkrajších tatranských osád. Predstavujeme Kežmarské Žľaby.

Blízko k Teniscentru Simi

Sme športový hotel s tradíciou Teniscentra a veríme, že je veľký rozdiel niekde prísť autom alebo na bicykli cez krásnu tatranskú prírodu a prospešne sa pritom zadýchať 🙂

Nateraz cyklisti na cestu do Belianskych Tatier musia využívať štátnu cestu, ktorá je najmä počas špičky letnej sezóny plná áut. Na novej cyklotrase ich bude čakať úplne iné, pokojné a bezpečné prostredie s možnosťou krásnych zastávok v čírej tatranskej prírode.

Cyklisti Tatry
Letnú sezónu 2020 cyklisti na ceste do Tatranskej Kotliny budú musieť ešte vydržať s autami na hlavnej Ceste slobody.

Krásnou prírodou

Nemusíte zrovna vyraziť na intenzívny športový tréning, pokojná rodinná jazda prináša tiež veľké benefity a pekné spomienky.

Trasa má z Lomnice väčšinovo klesajúci charakter, z Kotliny naopak zažijete viac stúpaní. Ďalší dobrý dôvod si po návrate do hotela dať u nás vychladený Plzník 🙂

Trasa bude začínať pri Slnečnej lúke v Tatranskej Lomnici, teda niekoľko sto metrov od nášho hotela. Na existujúcu cyklotrasu sa napojí v Tatranskej Kotline v lokalite Čárda.

Podľa správ z radnice mesta Vysoké Tatry ju musia dokončiť do konca tohto roka 2020 kvôli podmienkam projektu, z ktorého mesto na stavbu čerpá peniaze.

Slnecny dom
Trasa bude začínať v Tatranskej Lomnici pri Slnečnej lúke (neďaleko Slnečného domu, bobovej dráhy, či botanickej záhrady).
Nová cyklotrasa sa napojí na túto už existujúcu trasu z Tatranskej Lomnice do Spišskej Belej pri križovatke ciest Ždiar, Belá, Smokovce.
cyklotrasa spisska bela
Tatranskou krajinou.
cyklotrasa značka
Z Tatranskej Kotliny bude cyklotrasa pokračovať do Ždiaru a do Poľska. Prvý úsek, ktorý končí tesne pred Ždiarom, je už hotový. Nová trasa T. Lomnica – T. Kotlina bude mať presne takýto istý prírodný povrch bez použitia asfaltu.
cyklotrasy vysoke tatry
kolieskove korcule
Prírodný povrch na novej trase nepoteší korčuliarov. Tí sa ale stále môžu „vyblázniť“ na úseku z Tatranskej Kotliny do Spišskej Belej.
kamenolom tatranska kotlina
Jedna z možných zastávok na výlete. Sanatórium Tatranská Kotlina. V lete tam poriadajú komornú koncerty. O pár metrov sa nachádzajú slovenské reštaurácie, malá opičia dráha pre deti a vchod do Belianskej jaskyne.
tatranska kotlina cyklochodnik
Krátky asfaltový úsek však na cyklotrase prechádza cez centrum Tatranskej Kotliny. Do prevádzky ho dali pred štyrmi rokmi, slúži aj ako chodník pre peších.
sanatorium tatranska kotlina
Jedna z ďalších možných zastávok na výlete. Sanatórium Tatranská Kotlina. V lete tam poriadajú komornú koncerty. O pár metrov sa nachádzajú slovenské reštaurácie, malá opičia dráha pre deti a vchod do Belianskej jaskyne.
cyklotrasa oznacenie
„C“. Takto v Tatrách označujeme cyklotrasy.